Svetainės Greičio Optimizavimas

Kodėl svarbus svetainės krovimo greitis ?

Naujausi „Google“ tyrimai rodo, kad atmetimo tikimybė padidėja 32%, kai puslapio įkėlimo laikas tampa nuo 1s iki 3s. Nuo 1s iki 5s padidina galimybę iki 90%, o jei jūsų svetainė įkeliama iki 10s, atmetimo tikimybė padidėja iki 123%. Svetainės greičio optimizavimas yra puikus būdas pagerinti svetainės našumą.

Taigi, net ir turėdami nuostabaus dizaino svetainę, prarasite didžiulę dalį savo klientų, jeigu Jūsų svetainė nebus optimizuota greitam užkrovimui. Šiame straipsnyje pateiksime keletą esminių būdų, kaip pagerinti svetainės krovimo greitį.

1. Perkelti svetainę į greitesnį serverį

Tai yra paprasčiausias būdas pagerinti svetainės greitį. Jeigų Jūsų svetainės talpinimo serveris yra lėtas, jis lėtai užkraus svetainės resursus, lėtai vykdys užklausas ir dėl to kils lėto krovimo pasekmės.

2. Optimizuoti nuotraukas svetainėje

Jeigu Jūsų svetainėje yra gausa nuotraukų, yra būtina jas optimizuoti. Neoptimizuotos nuotraukos eikvoja serverio užklausos resursus, todėl svetainės krovimo greitis tampa ilgesnis. Taigi kaip optimizuoti nuotraukas svetainėje ?

Visu pirma, reikia įsitikinti, jog nuotraukos esančios svetainėje nėra daug serverio resursų reikalaujančių formato. JPG bei PNG yra dažniausiai naudojami nuotraukų formatai svetainėse, nes suglaudinant nuotrakų dydžius, kokybės praradimas yra mažai pastebimas, todėl jos puikiai tinka svetainėm.

Suglaudintos nuotraukos mažiau naudoja serverio resursus, todėl sparčiai pagreitėja svetainės krovimo greitis.

3. Sumažinti CSS ir JavaScript failų kiekį

Jei jūsų svetainėje yra daug JavaScript ir CSS failų, tai sukelia daug serverio užklausų, todėl sparčiai sumažeja krovimo greitis. Norint sumažinti CSS bei JavaScript failų kiekį, reikia pašalinti nereikalingus, arba nebūtinus failus, kurie eikvoja serverio resursus ir sulėtina svetainės krovimo greitį.

Domina svetainės greičio optimizavimas ? Susisiekite !

Kiekviena svetainė yra skirtinga. Todėl įdėmiai įvertinsime Jūsų lėto svetainės krovimo priežsastis ir pasiūlysime geriauią sprendimą bei jį įgyvendinsime.